facebook
Dzwoń na Skype
Kanał RSS
Życzenia Świąteczne


2011-06-14

Nadszedł czas... na zmiany

Nadszedł czas... na zmiany
W zeszłym tygodniu Allegro wprowadziło zmiany w strukturze swojego kodu. Jest dostępny nowy, lepszy edytor aukcji...., który wzbudza wiele kontrowersji wśród użytkowników.

Jak każda rozwijająca się aplikacja - również Allegro wprowadza zmiany polegające na zastosowaniu nowszych technologii. Idą precz niektóre rozwiązania, które można by określić jako przestarzałe jak np. tabelki. Efektami takich decyzji na pewno będą między innymi: poprawa wyświetlania, szybkość ładownia oraz większa przyjazność dla robotów wyszukiwarek.

Same możliwości edytora WYSIWIG (What You See Is What You Get -  co znaczy dosłownie To Co Widzisz Jest Tym Co Otrzymasz) Allegro jak do tej pory są mocno  "okrojone" do niezbędnego minimum. Wydaje się, że takie warunki są podyktowane bardziej ze względu na  politykę Allegro (brak możliwości ładowania w opisach zewnętrznych treści, stron; dozwolone są tylko obrazki), niż ograniczeń technicznych.

W ten sposób Allegro broni się przed wykorzystywaniem swojego serwisu jako platformy reklamowej dla sklepów internetowych. Bądź co bądź, odbierają one dużą rzeszę klientów zainteresowanych produktem, którzy w sklepach mogą kupić taniej, ponieważ sprzedający nie musi z takiej transakcji odprowadzać prowizji.

Nie mniej jednak możemy zaobserwować, że Allegro pewnie idzie "do przodu" wdrażając nowe rozwiązania. Z każdym tego typu przedsięwzięciem wiążą się niestety również trudności - szerokim echem niezadowolenia odbiły się ostatnie zmiany edytora. Część użytkowników posługujących się szablonami swoich aukcji opartych na tabelkach musi je dostosować do nowych wymogów. Dla wielu będzie to kolejny koszt związany z handlem na Allegro.

W historii internetu było wiele przykładów, kiedy użytkownicy długo nie akceptowali nowych rozwiązań, ale najczęściej  jest to po prostu niechęć do zmiany dotychczasowych przyzwyczajeń. Jednak z biegiem czasu nowe rozwiązania są doceniane, a użytkownicy nie mogą się bez nich obyć.

Tak więc, zmiany są konieczne, a trudności z nimi związane na pewno okażą się warte korzyści, które na nas czekają ;-)
Inne z kategorii Ciekawostki