facebook
Dzwoń na Skype
Kanał RSS
Życzenia Świąteczne


2010-07-28

Facebook podbija świat

Facebook podbija świat
Jak będzie wyglądał Internet za kilka lat? Tak jak Facebook - mówią analitycy branży.

Coraz powszechniej mówi się o tym, że tak jak swego czasu Google zrewolucjonizowało oblicze cyberprzestrzeni, tak kolejny ruch należy właśnie do Facebooka, czyli coraz popularniejszego social media.

W tym roku doszło już nawet do tego, że więcej amerykańskich internautów odwiedziło serwis Facebooka niż wyszukiwarkę Google! Czym jest ten osławiony Facebook? To nic innego, jak serwis oparty o sieci znajomych, którzy sami generują nam treść. Dlatego też szybko stał się nieodzownym narzędziem specjalistów do e-marketingu. Na Zachodzie niektóre firmy czy marki mają już nawet w swoich facebookowych profilach ponad milion fanów, a rekordzista Coca-Cola prawie 9 milionów!

A jak to wygląda w naszym kraju? Według badań Megapanelu PBI/Gemiusa z lutego 2010 r., już 5 mln polskich użytkowników ma swój profil na Facebooku.

Dlaczego warto mieć Facebooka z marketingowego punktu widzenia? Odpowiedź na to pytanie dostarczają wyniki badań firmy doradczej Virtue. Według nich, milion fanów na Facebooku przekłada się na roczny zarobek wartości 3,6 mln dolarów. Przy czym koszt dotarcia przekazu reklamowego w serwisie do tysiąca odbiorców szacuje się na 5 dolarów.

Jakieś pytania ;) ?Inne z kategorii E-marketing