facebook
Dzwoń na Skype
Kanał RSS
Życzenia Świąteczne


2014-01-15

Zmierzch pecetów?

Zmierzch pecetów?
Analitycy wieszczą trudne czasy dla producentów komputerów stacjonarnych – ich sprzedaż spadła do poziomu z roku 2009. Czy to oznacza koniec popularnych pecetów?

Na pewno nie. Przecież trudno sobie wyobrazić, że pracownicy biur, dziennikarze, naukowcy, studenci itd. przerzucą się na tablety czy smartfony. To nie są urządzenia, które służą do pracy i do tworzenia. Nie wyobrażam sobie przygotowania grafiki, arkusza kalkulacyjnego czy nawet blogowej notki na tablecie czy smartfonie.

Pecety są niezastąpione w pracy. Ludzie przestali je kupować, bo po prostu większość z nas nie potrzebuje narzędzi do tworzenia, ale do odtwarzania tego co stworzyli inni albo do zabawy. Urządzeniem pierwszego wyboru jest dzisiaj tablet czy smartfon. Poza tym komputery stacjonarne są na tyle wydajne i niezawodne, że nie ma potrzeby, by wymieniać je po roku czy dwóch (co jest standardem w przypadku smartfonów).

Tak więc komputerów stacjonarnych będzie sprzedawało się coraz mniej. Coraz więcej będzie za to na rynku urządzeń mobilnych. Warto o tym pamiętać przygotowując swoją stronę internetową, która bezwzględnie musi dobrze prezentować się na tabletach i smartfonach.


Inne z kategorii Ciekawostki