facebook
Dzwoń na Skype
Kanał RSS
Życzenia Świąteczne


2012-12-03

Zielona wyspa e-handlu

Zielona wyspa e-handlu
O tym, że e-handel ma się dobrze i rośnie w siłę nikogo nie trzeba przekonywać. Zwłaszcza teraz, gdy lada moment zacznie się szaleństwo zakupów świątecznych.

Lubimy robić zakupy. Zwłaszcza w grudniu. Koniec roku to czas największych obrotów w sklepach. Doświadczają tego także sklepy internetowe, bo oczywiście coraz chętniej kupujemy w sieci. Nic dziwnego skoro jesteśmy intensywnie kuszeni bonusami, promocjami, rabatami czy darmową dostawą (właśnie dzisiaj zresztą przypada Dzień Darmowej Dostawy, w którym bierze udział 1830 sklepów.).

Cała pomysłowa otoczka promocyjna to jednak nie wszystko. Przede wszystkim wybór jest z każdą chwilą większy, ceny atrakcyjne a same sklepy internetowe stają się coraz bardziej przyjazne dla kupujących. Łatwiej też płacić, a przesyłka z zamówionymi produktami czasem już na drugi dzień dociera do adresata. Tak więc nawet gdy zapomnimy na chwilę o zbliżających się świętach z łatwością dostrzeżemy rozwój i profesjonalizację sektora e-handlu.

Spostrzeżenia kupujących potwierdzają oczywiście obserwacje analityków, którzy prognozują, że w tym roku w e-sklepach i na aukcjach internetowych zostawimy ponad 21 miliardów złotych, czyli o 4 więcej niż w roku ubiegłym. Wzmożony przedświąteczny ruch w bez wątpienia przyczyni się tegorocznego wzrostu, ale tak naprawdę sklepy internetowe na ten dobry wynik pracowały cały rok.

Metafora polskiej zielonej wyspy na oceanie kryzysu nieco spowszedniała i coraz rzadziej jest przywoływana. Może więc warto wykorzystać ją, mówiąc o zielonej wyspie e-handlu opierającej się falom kryzysu, które podtapiają tradycyjne formy sprzedaży.Inne z kategorii Strony internetowe