facebook
Dzwoń na Skype
Kanał RSS
Życzenia Świąteczne


2012-09-18

Zakupy w sieci

Zakupy w sieci
Zakupy w sklepach internetowych oraz na aukcjach stają się codziennością. Jak pisaliśmy ostatnio, powołując się na badania CBOS, w Polsce za pośrednictwem Internetu kupuje 72 procent internautów.

Dlaczego tak się dzieje? Zwycięża wygoda! Zakupy w sieci są proste i szybkie. Dodatkowo sklepy i portale aukcyjne kuszą coraz bogatszą i coraz lepiej zaprezentowaną ofertą. Co ważne, rośnie też zaufanie do internetowych sprzedawców - nie boimy się płacić za zakupy. Jeśli chodzi o formy płatności kupujący polubili trzy rozwiązania: płatności za pobraniem, płatności przelewem zwykłym oraz przelewem błyskawicznym.

Ta ostatnia forma wydaje się najbardziej korzystna i z perspektywy kupującego i sprzedającego. Sprzedający chwilę po zakupie widzi rzeczoną kwotę na swoim koncie i może spokojnie rozpocząć proces realizacji zamówienia. Kupujący może dzięki temu liczyć na szybką reakcję sprzedawcy i dostawę nawet już następnego dnia.

Sklepy mają do wyboru kilka systemów płatności internetowych (PayU, Przelewy24.pl, Espago.com, Yetipay.pl, PayLane.pl, PayPal). Co z ich klientami? Spora grupa kupujących ma nadal obawy związane z tą formą płatności, ale ich liczba maleje i według informacji PayU tę formę rozliczeń wybiera niemal połowa kupujących.

Inne z kategorii Sklepy internetowe