facebook
Dzwoń na Skype
Kanał RSS
Życzenia Świąteczne


2013-07-08

Wszystko zaczyna się od oka

Wszystko zaczyna się od oka
Kategoria sztuki ilustracyjnej wykorzystująca diagramy, mapki, wykresy itp. w celu uwidocznienia skali i struktury określonych zjawisk... tyle o infografice można dowiedzieć się ze Słownika Języka Polskiego.

Niewiele, biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie tą dziedziną. Skąd się bierze popularność infografiki? Cóż, jesteśmy wzrokowcami i w ten sposób najłatwiej przyswajamy sobie informacje. Zalewani wiadomościami, z których nadmiarem nie możemy sobie poradzić sięgamy po formy, które objaśniają zawiłe zagadnienia w sposób zrozumiały, czytelny i atrakcyjny.

Infografika pozwala oszczędzić nam czas, łatwiej zdobywa naszą uwagę i pozwala uporządkować wiedzę. Oczywiście nie każda infografika. Tylko ta gruntownie przemyślana i dobrze zaprojektowana, będąca owocem wspólnej pracy grafika i twórcy treści, czyli np. dziennikarza lub piarowca.

Jaka powinna być infografika, by była skuteczna? - Musi sama się obronić, sama objaśnić. W oderwaniu od tekstu musi być tak samo zrozumiała i przejrzysta, jak i w jego towarzystwie - czytamy w tekście Justyny Łukasik na łamach kwartalnika "Nowe Media". Na początek to wystarczająca wskazówka dla osób, które chcą zacząć swoją przygodę z infografiką.

***
grafika: sxc.huInne z kategorii Trendy