facebook
Dzwoń na Skype
Kanał RSS
Życzenia Świąteczne


2010-10-27

Uciszą media społecznościowe?

Uciszą media społecznościowe?
Shut up and sleep with me – tak śpiewał w połowie lat 90-tych w swoim wielkim przeboju Sebastian Roth, niemiecki wokalista popowy. Słowa piosenki idealnie pasują do akcji Communication Shutdown.

Rzecz dotyczy „uciszenia” na jeden dzień swoich profili w mediach społecznościowych typu facebook czy twitter. Na taki pomysł wpadło ponad 40 organizacji, zajmujących się problemem autyzmu, które chcą dotrzeć do 4,5 miliarda użytkowników social mediów.

Aby wziąć udział w akcji, wystarczy zakupić za cenę pięciu dolarów aplikację CHAPP (charity application), dzięki której w dniu 1 listopada nasze profilowe zdjęcie zostanie zastąpione informacją o niekorzystaniu tego dnia z facebooka czy twittera (o czym dowiedzą się także nasi znajomi). Cały dochód z akcji ma zostać przeznaczony na wsparcie organizacji, zajmujących się problemem autyzmu.

Akcja Communication Shutdown to kolejny krok w rozwoju komunikacji w mediach społecznościowych i jednocześnie spore wyzwanie dla organizatorów przedsięwzięcia. Czy zatem tak będzie wyglądał fundraising XXI wieku?

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.communicationshutdown.org
Inne z kategorii Non-profit/CSR