facebook
Dzwoń na Skype
Kanał RSS
Życzenia Świąteczne


2010-10-25

Świeża strona internetowa

Świeża strona internetowa
"POwiew Świeżości" to hasło wyborcze. To także serwis internetowy przygotowany przez załogę Code13 na potrzeby kampanii.

Serwis z założenia miał być świeży i nowoczesny. Miał się odróżniać od nudnych i niezgrabnych stron tworzonych przed wyborami do różnych ciał przedstawicielskich. Nie chodziło jednak o technologiczny popis i zdystansowanie pod tym względem konkurencyjnych komitetów wyborczych. Jak zauważył Joe Rospars, który zaplanował internetową kampanię Baracka Obamy: "wykorzystanie technologii dla samej technologii nie ma żadnego sensu. Cokolwiek robimy w sieci, musi wywołać efekty w realnym świecie".

POwiewswiezosci.pl został pomyślany jako czytelne źródło informacji. Po pierwsze, o programie wyborczym. Po drugie, o kandydatach, bo to w końcu oni - jeśli zostaną wybrani - będą nas reprezentowali przez najbliższe lata. Dział z profilami, wywiadami i wideoblog pozwalają poznać bliżej osoby, które do 21 listopada będą zabiegały o nasze poparcie.

Znaczenie wyborów samorządowych dla naszego najbliższego otoczenia i naszej codzienności jest często niedoceniane. Świadczy o tym bardzo niska frekwencja wyborcza. POwiewswiezosci.pl ma mobilizować, podkreślać, jak ważny jest każdy głos i zachęcać do udziału w przedwyborczych debatach. Ma być źródłem informacji o przebiegu kampanii, planowanych spotkaniach i eventach. Strona jest wspierana przez serwisy społecznościowe: Facebook, Youtube oraz BLIP, który pozwala na dodawanie "szybkich" informacji przez telefon komórkowy jeszcze w trakcie trwania w wydarzenia.

PS. Odnajdźmy w Internecie swoich kandydatów i zagłosujmy świadomie.

www.powiewswiezosci.pl
Inne z kategorii Strony internetowe