facebook
Dzwoń na Skype
Kanał RSS
Życzenia Świąteczne


2011-12-13

Sklepy internetowe 2012

Sklepy internetowe 2012
Dlaczego przyszły rok może być przełomowy dla polskiego handlu w internecie? W marcu 2012 roku do Polski ma wejść Amazon.com.

Amazon.com to amerykańska firma specjalizująca się w handlu internetowym, założona 1994 r. przez Jeffa Bezosa - jednego z pionierów w sprzedaży elektronicznej. Na początku Amazon.com działał jako księgarnia internetowa. Z czasem poszerzał asortyment o DVD, muzykę, sprzęt komputerowy, elektronikę, meble, towary spożywcze itd. Obecnie w ofercie sklepu są miliony produktów.

O wejściu Amazon.com plotkowało się od dawna i właściwie wszyscy spodziewali się, że musi to nastąpić prędzej czy później. Polska jest przecież największym rynkiem w Europie Środkowej. Mimo kryzysu polscy konsumenci chętnie odwiedzają sklepy internetowe i wydają coraz więcej. Systematycznie rośnie też odsetek osób korzystających z bankowości internetowej, co ułatwia płatności.

Co oznacza wejście takiego giganta dla polskich księgarni internetowych i wydawnictw? Nie trudno się domyślić, że idą dla nich trudne czasy.

Podobne notatki
Inne z kategorii Sklepy internetowe