facebook
Dzwoń na Skype
Kanał RSS
Życzenia Świąteczne


2011-12-06

Potyczek Facebooka z NK ciąg dalszy

Potyczek Facebooka z NK ciąg dalszy
To, co wieszczono już od jakiegoś czasu, stało się prawdą. Facebook strącił z piedestału NK, obejmując palmę pierwszeństwa wśród najpopularniejszych serwisów społecznościowych w Polsce.

Wrześniowe badania Megapanelu nie zostawiają wątpliwości, który serwis społecznościowy ma najwięcej użytkowników w Polsce. Jest nim Facebook z 11,7 mln userami, podczas gdy NK może pochwalić się liczbą 11,6 mln. Dane te nie powinny być dla nikogo zaskoczeniem, zważywszy na tempo przyrostu użytkowników Facebooka, które już od jakiegoś czasu wyprzedzało w przedbiegach to z NK.

Z marketingowego punktu widzenia, nie należy jednak skreślać NK z mapy działań komunikacyjnych, bo to wciąż bardzo dobry kanał informacyjny, który poza Facebookiem, de facto nie ma konkurencji. Co prawda tempo przyrostu użytkowników nowego gracza, jakim jest Google Plus powinno dać do myślenia kierownictwu NK, jednak w tej chwili polski serwis społecznościowy może czuć się w miarę bezpieczny. Z drugiej strony, trzeba się liczyć z tym, że rola i znaczenie NK będzie w najbliższych latach spadać, chyba że włodarze serwisu mają w zanadrzu jakiegoś asa w rękawie. Obecny stan rzeczy wskazuje jednak na to, że nie ma ani asa, ani pomysłu na dalszy rozwój portalu…
 
Inne z kategorii Trendy