facebook
Dzwoń na Skype
Kanał RSS
Życzenia Świąteczne


2012-08-27

Polak pieniacz?

Polak pieniacz?
Opinia o Polakach, jako narodzie krytykantów i pieniaczy jest nieprawdziwa! Odważna teza?

Owszem odważna, tym bardziej, gdy okaże się, że takie wnioski zostały wyciągnięte po analizie wyników badań Digital Life 2011, a więc skupiających się na aktywności internautów! Internautów, których od dawna podejrzewa się o to, że Internet jest dla większości z nich przestrzenią, w której mogą odreagować własne niepowodzenia na niwie osobistej jak i zawodowej.

Ale zacznijmy od początku. Wyniki badań pokazują przede wszystkim, że my Polacy, jesteśmy bardzo aktywni - przynajmniej w Internecie. Jesteśmy aktywni, chętnie dzielimy się swoimi opiniami i i bardzo lubimy pisać komentarze na temat korzystania z wszelkich produktów i usług. Czyni tak aż 59 procent internautów. To dużo biorąc pod uwagę, że średnia światowa to 47 procent.

Jeśli chodzi o motywacje dla tak intensywnej działalności to najczęściej czynimy to dlatego, by udzielić pomocy lub porady innym. Tak czyni prawie połowa z nas. Co trzeci użytkownik Internetu chce się po prostu podzielić swoimi uwagami na temat produktów lub usług. Co ciekawe - i tutaj nawiąże do pieniactwa - częściej właśnie chwalimy niż ganimy! Na prawdę bardzo interesujących rzeczy można się dowiedzieć z raportów Digital Life. Polecam!

Inne z kategorii Ciekawostki