facebook
Dzwoń na Skype
Kanał RSS
Życzenia Świąteczne


2013-09-19

″No Cyrus″ odpowiedź Google Chrome na Miley Cyrus.

″No Cyrus″  odpowiedź Google Chrome na Miley Cyrus.
Jak robić tak, żeby przestać być bombardowanym informacjami o których nie chcemy czytać  takich jak np.nagość na cementowej kuli,ostatni występ Miley Cyrus  lub co porabia Kim Kardashian?W ostatnich dniach coraz bardziej widoczne  jest dla nas, że bardzo ciężko poruszać się po sieci nie będąc bombardowanym tonami informacji, które nie tylko nas nie interesują ale także irytują. Największy boom w ostatnich dniach to wystąpienie Miley Cyrus, znanej w Polsce lepiej jako odtwórczyni roli Hanny Montany.

Na  MTV Video Music Awards gdzie widzieliśmy ciut za dużo ciała i odrobinę zbyt prowokujących pozach, a później całkowicie nagą na cementowej kuli liżącą młotek. Na niektórych występ nie zrobił wrażenia, ale zamieszanie jakie wywołał jest ciężkie do strząśnięcia.

Internetowe strony internetowe zaczynają wyglądać jak Feed z poczynaniami Hanny Montany. Niektórzy mają już dość.  Dla tych, którzy czują się zmęczeni natłokiem nieinteresujących ich informacji a nadal chcą się cieszyć  kwitnąca popkulturą – mamy  coś do polecenia. Google Chrome ma mały prezent w postaci rozszerzenia  „No Cyrus” - wystarczy zainstalować a Chrome użyje hashtagów do zablokowania treści występujących pod następującymi  frazami :

  • Miley Cyrus
  • Miley Ray
  • CyrusTwerk / Twerking
  • MileyCyrus
  • Wrecking Ball

Rozszerzenie działa również na odwołanie do rodziny Kardashian.  Nie jest to pierwszy przypadek gdy media pozwoliły filtrować informacje. Angielski The Guardian w lipcu udostępnił swoim użytkownikom  możliwość przefiltrowania kontentu tak aby nie być wyeksponowanym na informacji o Royal Baby. Znaleźliśmy  także wtyczkę, która każde  zdjęcie online zmienia na portret Rayana Goslinga, jest to doskonały przykład  technologi dostosowanej do realiów naszych czasów.

Jak na razie każda z recenzje i opinie  na temat wtyczki są bardzo przychylne, a nawet entuzjastyczna. Internauci przemówili „ to jest ta rzecz, której w sieci najbardziej brakowało”, „ to był wielki krok dla ludzkości”

 Jeśli macie ochotę poczytać więcej o źródłach i  tym nowym trendzie :

http://entertainment.time.com/2013/09/13/how-not-to-see-any-miley-cyrus-news-ever-again/?iid=ent-main-lead

http://newsfeed.time.com/2013/09/18/school-removes-wrecking-ball-after-students-imitate-miley/
Inne z kategorii Trendy