facebook
Dzwoń na Skype
Kanał RSS
Życzenia Świąteczne


2010-09-20

Kto zdominuje sieć?

Kto zdominuje sieć?
Z komunikacyjnego punktu widzenia, światowy Internet jest dziś spolaryzowany na Facebooka i Google, które stanowią supercentra globalnej sieci, akumulując większość ruchu w wirtualnej rzeczywistości.

Obaj konkurenci wnikliwie patrzą sobie na ręce, prześcigając się w pomysłach i... kopiowaniu wprowadzanych rozwiązań. Google na ten przykład pracuje obecnie nad własnym systemem operacyjnym ChromeOS oraz ulepszeniem niedawno wprowadzonego social media, Google Buzz, który, nie ma co ukrywać, jest odpowiedzią na Twittera i Facebooka. Póki jednak co, Google Buzz szału nie robi, ale jak niesie wieść gminna, docelowo ma on przypominać samego Facebooka.

Z kolei Facebook zamierza sięgnąć po pomysły Google i stworzyć własną wyszukiwarkę, opartą o algorytm mechanizmu „lubię to” (im więcej osób zadeklaruje sympatię do danej strony, tym wyższy będzie miała page rank). Jakby tego było mało, twórcy Facebooka pracują również nad systemem operacyjnym pod urządzenia mobilne, który, jak łatwo się domyślić, ma być odpowiedzią na Google Android...

Kto z tych dwu olbrzymich internetowych potentatów wyjdzie zwycięsko, czas pokaże. Tymczasem warto śledzić ten wyścig i trzymać rękę na pulsie, bo wygląd światowego Internetu będzie zależał od wyniku tych zmagań.

Inne z kategorii Trendy