facebook
Dzwoń na Skype
Kanał RSS
Życzenia Świąteczne


2011-05-31

Jaka domena?

Jaka domena?
Domena, czyli adres strony internetowej, to bardzo ważny element tożsamości każdego serwisu. Może równie ważny jak nazwa i logo firmy czy instytucji.

W naszej pracy, a także w tych krótkich chwilach poza pracą, spotykamy się czasem z bardzo dziwnymi domenami. Doceniajmy oryginalność, jednak pamiętajmy, że od śmieszności dzieli ją czasem jeden krok. Czym powinniśmy kierować się wybierając nazwę dla naszej domeny? Poniżej kilka zdroworozsądkowych porad.

Przyjmuje się, że nazwa powinna być krótka, prosta, zrozumiała i logiczna, łatwa do zapamiętania i wymówienia. Powinna odzwierciedlać treść serwisu. Sensownym pomysłem wydaje się powiązanie adresu z zasięgiem przedsięwzięcia i zastosowanie rozszerzenia lokalnego. Najlepiej żeby nazwa domeny składała się z jednego lub dwóch wyrazów. Raczej odradza się używanie spójników („i”, „oraz”, „lub”), a przedrostki zaleca się stosować tylko w ostateczności. Co do myślnika i cyfr w nazwie domeny... zdania są podzielone. Co więcej? Dobra nazwa domeny powinna także wspierać pozycjonowanie w wyszukiwarkach.

Wybór domeny nie jest zadaniem prostym. Te najlepsze i najfajniejsze z reguły są już zajęte. Nie oznacza to, że powinniśmy się poddać i wybrać byle jaką. Marketingowa moc dobrze dobranej domeny zrekompensuje nam chwile pełne rozpaczy, spędzone na poszukiwaniu wolnego adresu;)

Inne z kategorii Trendy