facebook
Dzwoń na Skype
Kanał RSS
Życzenia Świąteczne


2013-02-07

Jak projektować strony internetowe

Jak projektować strony internetowe
„Projektant wie, że doszedł do doskonałości, nie wtedy kiedy nie ma nic do dodania, ale kiedy nie ma już nic do odjęcia” - stwierdził Antoine de Saint-Exupery, pilot, pisarz, poeta.

Spostrzeżenie to pochodzi z czasów, w których nikt o Internecie pewnie nie śnił, ale z pewnością może stać się wskazówką dla wszystkich tych, którzy projektują strony internetowe. Odejmowanie kolejnych funkcjonalności nie zawsze jest jednak najlepszym rozwiązaniem. Tworząc stronę należy pamiętać o celu lub celach, które ma realizować. Dobrze zaprojektowany serwis internetowy „pozwala odwiedzającym szybko i łatwo znaleźć to czego szukają. Zatem wszystko, co odwraca uwagę od celu, w jakim internauci zaglądają na stronę, należy wyeliminować. Jeśli dasz za dużo informacji, będą one walczyły o uwagę odbiorców, odciągając ich od rozwiązania danego problemu - czy jest to kupienie książki, przeczytanie odpowiedniego tekstu czy wykupienie abonamentu na jakaś usługę” – zauważył z kolei Carmine Gallo, autor książki „Steve Jobs. Sekrety innowacji”.

Jaki z tego wniosek? Przede wszystkim unikać przeładowania. To jednak nie wszystko, bo nadmierny minimalizm też może przeszkadzać. Więc może po prostu unikać skrajności:)
Inne z kategorii Sklepy internetowe