facebook
Dzwoń na Skype
Kanał RSS
Życzenia Świąteczne


2012-04-27

Instagram. O co tyle hałasu?

Instagram. O co tyle hałasu?
Mark Zuckerberg, szef Facebooka, z początkiem miesiąca oznajmił na swoim profilu, że za okrągły miliard dolarów zamierza kupić firmę Istagram.

Instagram to niewielka, zatrudniająca 13 osób firma, która w 2010 roku stworzyła aplikację (o tej samej nazwie) do obróbki zdjęć, dzielenia się nimi i oceniania ich. - Kiedy byliśmy dziećmi uwielbialiśmy bawić się aparatami - piszą na swojej stronie twórcy Instagram. W tę zabawę aparatami próbują wciągać skutecznie innych. Zmieniły się tylko narzędzia, bowiem Instagram jest aplikacją stworzoną na urządzenia mobilne, a więc tablety i smartfony z wbudowanymi aparatami.

Ta prosta aplikacja umożliwia obróbkę zdjęć przy użyciu smartfona. Upraszcza więc to wszystko, co można było z powodzeniem zrobić przy pomocy innych programów. Z tą różnicą, że teraz może być szybciej i łatwiej. Gdy już wszystko na zdjęciu przekształcimy tak jak sobie zamarzymy możemy efektem naszej pracy podzielić się ze znajomymi. Można więc stwierdzić, że Instagram to serwis społecznościowy do obórki zdjęć. Do tego bardzo popularny serwis. Liczba założonych w Instagram kont przekroczyła już 30 milionów, czyniąc z tej aplikacji jedną z gwiazd internetu.

Projekt Istagram wstrzelił się w okres dynamicznie rosnącego zainteresowania smartfonami. Biorąc pod uwagę kwotę, jaką internetowy gigant był w stanie wyłożyć za tę firmę, można chyba śmiało założyć, że Internet przyszłości będzie należał do tabletów, smartfonów i... firm takich jak Instagram, które lepiej i wcześniej niż inne zdają się dostrzegać potencjał mobilnych urządzeń.
Inne z kategorii Trendy