facebook
Dzwoń na Skype
Kanał RSS
Życzenia Świąteczne


2012-12-18

E-wangeliści

E-wangeliści
Po czym najłatwiej rozpoznać pioniera? Po strzałach w plecach. Tak przynajmniej było w czasach dzikiego zachodu.

Nieco mniej brutalnie było w pionierskim okresie polskiego Internetu, czyli w latach 90. Bohaterowie tamtych dni - twórcy pierwszych ważnych przedsięwzięć internetowych wspominając tamte czasy często posługują się właśnie metaforą dzikiego zachodu. Pozwala to przybliżyć sytuację polskich firm internetowych i początki branży. Łatwo nie było. Wszyscy dopiero uczyli się Internetu, nie było pewności czy czas, praca i pieniądze zainwestowane w przedsięwzięcia internetowe kiedykolwiek się zwrócą. Na dodatek sytuacja gospodarcza daleka była od ideału.

O tych, którzy wtedy zaryzykowali, poświęcili swoje talenty i odnieśli sukces… dzisiaj powstają książki. No, może liczba mnoga w tym przypadku nie jest na miejscu, bo na razie mamy do czynienia z jedną, ale za to bardzo ciekawą książką - "E-wangeliści. Ucz się od najlepszych twórców polskiego internetu". Książka jest zbiorem wywiadów z osobami, które niejednokrotnie dla ludzi spoza branży internetowej są kompletnie anonimowe. Niemal wszystkim znane są natomiast inicjatywy, za którymi stoją. "E-wangeliści" to historia takich internetowych marek jak O2, Wirtualna Polska, Onet, Gadu-Gadu, Merlin, Allegro czy Fotka.pl.

Czasy się zmieniają, Internet się zmienia, ale jedna zasada pozostaje niezmienna - warto uczyć się od najlepszych. Czy zamierzacie prowadzić biznes w Internecie czy też nie... warto sprawić sobie prezent w postaci tej lektury pod choinkę.
Inne z kategorii Ciekawostki