facebook
Dzwoń na Skype
Kanał RSS
Życzenia Świąteczne


2010-08-26

Domeny bez tajemnic

Domeny bez tajemnic
1,86 mln stron internetowych w ciągu ostatnich dwudziestu lat zarejestrowano w domenie „.pl”. Popularność danej domeny nie zawsze przekłada się jednak na wyniki marketingowe.

Wynik 1,86 mln sytuuje nas to na piątym miejscu w Unii Europejskiej w rankingu państw, które używają krajowej domeny internetowej. Udało nam się wyprzedzić takie potęgi, jak Francja, Hiszpania, czy Szwecja. Nieźle, jeśli chodzi o internetowy patriotyzm.

Trzeba jednak dorzucić łyżkę dziegciu do tej beczki miodu. Z pozycjonerskiego punktu widzenia, to, co jest po kropce w naszym adresie nie ma wielkiego znaczenia. Światowy e-marketing oferuje bowiem całą gamę krajowych domen. Amerykanie mają na przykład bzika na punkcie domeny „.com”, dlatego twórcy serwisów www zza Oceanu są w stanie zapłacić niebotyczne kwoty za tą właśnie domenę. W Szwecji króluje domena „.se”. W Polsce najpopularniejsze są „.pl” lub „.com.pl”.

To samo dotyczy nazwy domeny. Dobra nazwa, odzwierciedlająca charakter naszego biznesu nie przekuwa się automatycznie na sukces i popularność naszej witryny. Najważniejsza jest treść i linki zewnętrzne, prowadzące do naszej strony. Istnieje szereg przykładów na to, że nawet najdziwniejsze nazwy domen mogą wynieść nas na salony Internetu. Daleko szukać nie trzeba: allegro, merlin, punkt44 – mimo że enigmatyczne w swej wymowie i niewiele mówiące o produkcie, dziś żyją własnym życiem w świadomości przeciętnego polskiego internauty. I zapewne nieprędko się to zmieni…


Inne z kategorii Ciekawostki