facebook
Dzwoń na Skype
Kanał RSS
Życzenia Świąteczne


2012-08-14

21 lat w Polsce

21 lat w Polsce
17 sierpnia minie 21 lat od momentu, gdy Polska została przyłączona do Internetu i nastąpiła pierwsza wymiana poczty elektronicznej między Polską a światem.

O tym, jak bardzo zmieniła się przez ten czas Polska i świat w krótkim wpisie blogowym napisać nie sposób. Warto jednak wspomnieć o kilku przełomowych wydarzeniach, które doprowadziły nas do obecnego momentu, kiedy to, jeśli wierzyć prognozom, liczba wyprodukowanych na całym świecie smartfonów w roku 2012 ma być większa od liczby wyprodukowanych laptopów, a Internet coraz bardziej przyjmuje mobilne oblicze.

Cofnijmy się więc o dwie dekady. Połowa lat 90-tych to czas bardzo dynamicznego rozwoju Internetu. W 1994 r. powstaje portal Yahoo! Rok później rusza wyszukiwarka stron AltaVista, a swoją premierę ma system operacyjny z graficznym interfejsem - Microsoft Windows 95. Lata 1995-1996 to daty kluczowe dla handlu w Internecie - powstaje Amazon oraz Ebay. W 1996 roku startują wyszukiwarki Lycos i Yahoo, a w 1998 firma Google. W 2004 roku swoją karierę rozpoczyna serwis Facebook, rok później Youtube. W 2007 roku Apple wypuszcza na rynek iPhone'a (pierwszy smartfon) rozpoczynając erę mobilnego dostępu do Internetu.

Tak to pokrótce wyglądało. Co będzie dalej? Zobaczymy...Inne z kategorii Ciekawostki