facebook
Dzwoń na Skype
Kanał RSS
Życzenia Świąteczne


2011-05-23

Zielony robocik

Zielony robocik
Mały zielony robocik, przypominający kultowego R2D2 z „Gwiezdnych Wojen” podbija świat. Android, czyli popularny system operacyjny obsługuje już ponad 100 milionów aktywnych urządzeń mobilnych.

Minęło już trzy lata odkąd Google wypuściło pierwszą wersję swojego systemu, opartego na jądrze Linuxa. Dziś, zielony robocik coraz śmielej rozpycha się łokciami, powoli osiągając ten sam status, co Windows dla komputerów klasy PC. Oczywiście Microsoft próbuje odpowiadać swoim Windows Phone i mariażem z Nokią, ale to wciąż za mało, by zastopować ekspansję Androida.

Kilka liczb ścina z nóg. Każdego dnia aktywowanych jest 400 tysięcy nowych użytkowników systemu, który obsługuje już 250 tysięcy aplikacji dostępnych w Markecie. Co więcej, producenci urządzeń mobilnych wypuścili do tej pory ponad 310 różnych modeli sprzętu z zielonym robocikiem na pokładzie.

Jeśli taki przyrost się utrzyma, a wszystko wskazuje na to, że tak, to Android ma szansę trafić pod strzechy, podobnie jak wcześniej Windows, czy wyszukiwarka Google.








Inne z kategorii Ciekawostki