facebook
Dzwoń na Skype
Kanał RSS
Życzenia Świąteczne


2011-01-13

Wyszukiwanie 2.0

Wyszukiwanie 2.0
Czy monotonne klepanie w klawiaturę w poszukiwaniu informacji odejdzie do lamusa? Rewolucja technologiczna dokonuje się na naszych oczach, mimo że nie wszyscy wydają się ją dostrzegać...

Rewolucja w wyszukiwaniu to przede wszystkim zasługa urządzeń mobilnych, które coraz śmielej zdobywają rynek oraz niestudzonej korporacji Google, podążającej za najnowszymi trendami informatycznymi. Niedawno, firma zaproponowała zupełnie nowe podejście do wyszukiwania, już nie po słowach kluczowych, a po obrazach… Właśnie tak! Usługa Google Goggles pozwala wyszukiwać treści online, wykorzystując do tego zwykłe pliki graficzne. Funkcja ta dostępna jest dla urządzeń z systemem Android. Jak to działa? Wystarczy zrobić zdjęcie np. telefonem z Androidem, a Google Goggles na jego podstawie pokaże nam wyniki wyszukiwania, które są z nim powiązane. Jeśli natomiast mamy wbudowany w telefonie moduł GPS i kompas, możemy nakierować telefon na dane miejsce, a Google Goggles wyświetli nam informacje na jego temat. Proste, prawda?

To jednak nie koniec. Korzystając z Google Voice Search, możemy penetrować sieć, korzystając z wyszukiwania głosowego. Wystarczy wymówić do głośnika telefonu poszukiwane słowo kluczowe, a Google już się zatroszczy o wyniki. Do niedawna, funkcja ta była dostępna tylko dla zagranicznych użytkowników, ale od września Google Voice Search rozpoznaje także język polski. Mikołaj Rej byłby wniebowzięty ;)

http://www.google.com/mobile/goggles/
Inne z kategorii Trendy