facebook
Dzwoń na Skype
Kanał RSS
Życzenia Świąteczne


2011-02-23

Internetowe zło

Internetowe zło
Pytania o źródła zła towarzyszą ludzkości od zarania. Wiele osób właśnie dlatego ucieszyło się, gdy pojawił się Internet... znalazło odpowiedź.

Internet z racji swojej chaotyczności i nieokreśloności doskonale nadaje się do tego, żeby obwiniać go o wszystko, co najgorsze. Wiele mitów związanych z "internetem - jądrem ciemności" zostało odrzuconych szybko. Inne musiały poczekać na stosowne badania.

Tak stało się z przekonaniem, że Internet odpowiada za upadek czytelnictwa. Chociaż wiele osób zawsze powątpiewało w ten zarzut - przecież Internet opiera się na słowie pisanym - mit ten został obalony dopiero niedawno. Badania przeprowadzone przez Bibliotekę Narodową dobitnie pokazują, że internauci czytają relatywnie więcej niż osoby stroniące od Internetu.

Tylko 42 procent spośród biorących udział w badaniu internautów zadeklarowało, że przez ostatni rok nie miało książki w ręku. Nie jest to być może mały procent, ale i tak na tle czytelniczej mizerii nie-internautów wygląda to całkiem - całkiem.

PS Internauci! Czytajcie książki i czytajcie/komentujcie wpisy na naszym blogu!
Inne z kategorii Ciekawostki