facebook
Dzwoń na Skype
Kanał RSS
Życzenia Świąteczne


2011-05-17

WiFi. Zabezpieczać czy nie?

WiFi. Zabezpieczać czy nie?
Marzenie wielu idealistów dotyczące pokrycia wszystkich miejskich obszarów zasięgiem prywatnych sieci WiFi, umożliwiających swobodny dostęp do internetu właśnie obraca się w pył.

Dlaczego tak się dzieje? Z powodu ciemnej strony natury ludzkiej. Niestety niezabezpieczone sieci mogą być wykorzystywane przez osoby, które podłączają się do internetu bez wiedzy właściciela punktu dostępowego i dokonują internetowych przestępstw.

Gdy przestępstwo zostaje wykryte odpowiednie służby najpierw kierują się oczywiście do właścicieli sieci. Do nich trafić najłatwiej. Spotkanie nieświadomego właściciela punktu dostępowego WiFi z takimi służbami zazwyczaj do przyjemnych nie należy, a dla organów ścigania to strata czasu i pieniędzy w dochodzeniu tego, kto za przestępstwem stoi.

W niektórych krajach już samo pozostawienie niezabezpieczonej sieci jest karane grzywną. Tak jest na przykład w Niemczech. Rozwiązanie takie ogranicza działania internetowych przestępców. Jednak z punktu widzenia osób wierzących w wolny i swobodny dostęp do sieci to rozwiązanie najgorsze z możliwych.
Inne z kategorii Ciekawostki