facebook
Dzwoń na Skype
Kanał RSS
Życzenia Świąteczne


2012-07-12

Olimpijska aplikacja na smartfona

Olimpijska aplikacja na smartfona
Jeszcze nie wszyscy ochłonęli po EURO 2012, a tu już zbliża się kolejna impreza sportowa, czyli Olimpiada.

Dla wszystkich, którzy nie tylko interesują się sportem w sposób bierny, ale aktywnie chcą spędzić czas igrzysk powstała specjalna aplikacja na smartfona. Mowa o Samsung Hope Relay. Ta prosta aplikacja pozwala na rejestrowanie naszych osiągnięć sportowych w postaci pokonanych kilometrów, rywalizowanie z innymi uczestnikami zabawy i przy okazji realizowanie ważnego celu charytatywnego.

Jak to działa? Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację (Samsung Hope Relay) dostępną chyba na wszystkie modele smartfonów, stworzyć swojego awatara i wziąć udział w biegu. Za każdy pokonany i zarejestrowany przez aplikację jeden kilometr dziennie firma Samsung przekaże złotówkę na letnie obozy dla dzieci, pozostające pod opieką organizacji pozarządowej SOS Wioski Dziecięce.

Bardziej doświadczeni biegacze na pewno żałują, że regulamin wprowadza limit dzienny: jeden bieg może mieć niestety maksymalną długość kilometra. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by po jego pokonaniu biec dalej i ścigać się z innymi zawodnikami i drużynami. Po prostu po pierwszym kilometrze kolejne złotówki nie będą dalej naliczane.

Akcja zaczęła się w czerwcu i będzie trwała do końca igrzysk w Londynie, czyli do 12 sierpnia 2012 roku. Tym, którzy jeszcze nie pobrali aplikacji został na to równy miesiąc. To niewiele, ale dzięki systematycznym treningom można przez ten czas zrzucić zbędne kilogramy i zasilić budżet Wiosek Dziecięcych o 30 zł.
Inne z kategorii Ciekawostki