facebook
Dzwoń na Skype
Kanał RSS
Życzenia Świąteczne


2011-07-22

Infomania

Infomania
Dajesz się się porwać stale płynącemu nurtowi informacji i nie potrafisz nad nim zapanować. Prawdopodobnie cierpisz na infomanię.

Termin infomania jest stosowany od 1980 roku. Dopiero niedawno jednak zyskał na popularności. Jeśli cały czas kontrolujesz nerwowo telefon komórkowy w oczekiwaniu sms-ów, sprawdzasz zawartość skrzynki e-mail, czytnik RSS czy tablicę na Facebooku z przekonaniem, że w każdej chwili otrzymasz ważną wiadomość a na dodatek te wszystkie czynności powodują zaniedbywanie codziennych obowiązków... prawdopodobnie jesteś infomaniakiem.

Infomania to przypadłość typowa dla ery komunikacji, jak zwykło nazywać się czasy w których żyjemy. Mimo to nie należy jej bagatelizować. Nadużywanie technologii komunikacyjnych negatywnie wpływa na inteligencję, pogarsza koncentrację i skutkuje ciągłym rozkojarzeniem. Nie sprzyja też oczywiście wydajności w pracy.

Jak walczyć z tą przypadłością. Proponujemy autorską terapię: wyłącz komputer i telefon, wyjdź z domu lub biura i pospaceruj boso po parku.
Inne z kategorii Ciekawostki