facebook
Dzwoń na Skype
Kanał RSS
Życzenia Świąteczne


2011-11-27

Czy lubimy sklepy internetowe?

Czy lubimy sklepy internetowe?
Ostatnie tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia to gorący okres w handlu. Czy lubimy sklepy internetowe i zakupy w sieci?

Lubimy i to bardzo! Obecnie ponad połowa dorosłych Polaków regularnie korzysta z internetu. Wśród młodszych procent ten jest jeszcze wyższy. Badania CBOS wskazują, że jeśli chodzi o rodzaj aktywności Polaków w sieci, to zakupy plasują się rzeczywiście wysoko. Ponad dwie trzecie internautów zakupiło coś przez internet. Co czwarty deklaruje, że przez internet sprzedawał.

Co najczęściej jest przedmiotem kupna lub sprzedaży? Prym wiodą zakupy w kategorii odzież i obuwie. Dalej na liście znajduje się sprzęt elektroniczny, artykuły motoryzacyjne, zabawki i artykuły dziecięce oraz książki. Rzadziej korzystamy z internetu, gdy chcemy kupić bilety na samolot lub pociąg, płyty, programy i gry komputerowe, dostęp do usług lub treści.

Obok artykułów spożywczych, leków i plików z muzyką, po które wybieramy się na internetowe zakupy sporadycznie respondenci uczestniczący w badaniu CBOS dodawali, że chętnie odwiedzają sklepy internetowe z kosmetykami, środkami czystości, produktami dla zwierząt, artykułami budowlanymi, ogrodniczymi, narzędziami, sprzętem sportowym i artykułami kuchennymi. Tak więc... udanych zakupów:)

Podobne notatkiInne z kategorii Sklepy internetowe